Pentru orice comandă efectuată, cumpărătorul va achita costurile de transport la primirea produselor comandate.
În perioada 26 august - 13 septembrie 2020 librăria este închisă. Toate comenzile plasate în acest interval vor fi procesate începând cu 14 septembrie 2020.

Holenstein Albert

Holenstein Albert

Holenstein Albert

S-a născut la 18 august 1919 în Brooklyn, Statele Unite ale Americii. După doi ani şi jumătate s-a mutat în Elveţia, locul de origine al părinţilor, unde a făcut şcoala primară şi gimnaziul. A absolvit la Seminarul din Innsbruck, Austria, în anul 1946.

A fost hirotonit preot la 7 aprilie 1946 la Innsbruck. După hirotonire a lucrat ca vicar în trei parohii. În anul 1951 a fost numit director diecezan al Organizaţiei Caritative “Missio”, iar în anul 1961 paroh al Comunităţii “Sfântul Columban” din Bregenz, Austria. În acelaşi an a înfiinţat o asociaţie de ajutorare a bolnavilor de lepră, cu sediul în aceeaşi parohie. A condus toate aceste instituţii până la 2 ianuarie 2005, când a venit la Săbăoani. În luna august 2010 a avut un accident vascular, iar în toamna aceluiaşi an a revenit în Dieceza de Feldkirch (Austria), pentru spitalizare şi îngrijiri medicale. A decedat în dimineaţa zilei de 3 ianuarie 2013, la Feldkirch, în clinica unde era internat pentru îngrijiri medicale.